Маточне молочко – це особливий продукт, що виробляється залозами бджіл годувальниць. Формально, це засіб для харчування цих комах, яке допомагає личинкам стрімко розвиватися, а звичайним бджолам – бути продуктивними і сильними.

matichnoe-molochko_medok

Личинка при годуванні цим диво продуктом збільшується в три тисячі разів за тиждень. Корисні властивості маточного молочка відомі з найдавніших часів, а ось його рідкість і цінність – дійсно вражають. Вся справа в тому, що цей продукт можна збирати тільки порціями, які складають менше грама, та й робити це можна тільки протягом тижня в році. Звідси і друга назва маточного молочка – королівське желе – адже дозволити собі цей засіб могли тільки найбагатші люди всією родиною, які вживали його з великим задоволенням. Вони завжди відрізнялися міцним здоров’ям і високою тривалістю життя.

Коли відкрили корисні властивості маточного молочка?

Першими на унікальні властивості цього продукту звернули увагу стародавні греки. Старовинні трактати, написані вченими того часу, підтверджують: цінність маточного молочка не бралася під сумнів. Найвідоміший древній грек-шанувальник бджільництва і його продуктів – це, звичайно, Аристотель. Вчений чоловік і філософ присвятив своє життя спостереженню і вивченню природи, а оскільки він сам був досвідченим бджолярем, то і праці його були присвячені бджолам, зокрема. Аристотель писав про високу ефективність продуктів бджільництва для людини: цілющі і косметологічні властивості цих продуктів були високо оцінені вже в той час.

Розвиток науки, зокрема, хімії, дозволив описати корисні властивості маточного молочка в усій повноті. Бджолине маточне молочко тепер – відкрита книга для людства, і нам залишається тільки дивуватися концентрованій ефективності цього продукту і розумно застосовувати його на благо собі.

Що входить до складу маточного молочка?

Звичайно, більшу частину маточного молочка займає вода – трохи більше половини. Однак, ще 15% – це білок, який за своїми характеристиками найбільш схожий з альбуміном – білком з сироватки крові. Крім того, до складу маточного молочка входять жири і вуглеводи, нуклеїнові і органічні кислоти, вітаміни, залізо, гормони, ферменти і багато іншого.

Якщо спробувати порівняти склад маточного молочка з більш зрозумілими, повсякденними продуктами, то можна сказати, що воно найбільш схоже на білок курячого м’яса, яйця або коров’ячого молока, однак, концентрація корисних речовин неймовірно висока саме в «королівському желе». Крім того, насичений кислотами склад не має подібних на всій землі – а амінокислоти покращують практично всі процеси в нашому тілі.

Вітамінний комплекс, що міститься в маточному молоці – це переважно вітаміни групи В, які відповідають за гормональний фон, роботу мозку і пам’яті і здоровий стан шкіри, нігтів і волосся людини. Однак є й такі Вітаміни-А, Д, С, Н, Е, РР, пантотенова кислота.

Як застосовується маточне молочко?

Існує багато сфер косметології і медицини, в яких застосовується маточне молочко. Купити можна або продукт в його природного консистенції «нативне», або ж висушений порошок. Варто пам’ятати, що обезводнене, або без правильного зберігання маточне молочко втрачає левову частку своєї корисної дії і свою ефективність. Так само натуральний продукт – нативне бджолине маточне молочко вимагає певних умов зберігання тільки при мінусовій температурі і в термо упаковці.

Отже, серед широкого спектру проблем, що вирішуються за допомогою вживання маточного молочка, варто виділити його застосування і цілющі властивості в наступних випадках:

 • Антисептик і противірусний препарат. Оскільки склад маточного молочка має бактеріостатичну, проти інфекційну і противірусну дію, його використовують для боротьби з різного роду запаленнями, збудниками захворювань. Так, серед об’єктів, що руйнуються маточним молочком, вірусів і бактерій – коки, палички Коха, збудники сибірської виразки, сальмонели та інші.
 • Проблеми шлунково-кишкового тракту. Крім загальної сприятливого дії, яке здійснює маточне молочко, купити його варто і тим, хто має проблеми з апетитом. Порушення харчування часто призводять до проблем в роботі органів шлунково-кишкового тракту, однак і тут маточне молочко має позитивний ефект впливу. Крім того, варто відзначити, що кислоти, що входять до складу продукту, прискорюють метаболізм і оновлюють клітини печінки.
 • Стимуляція обмінних процесів в тканинах і м’язах. Це дозволяє збільшувати витривалість на тренуваннях для спортсменів. Тому маточне молочко вважається природним анаболіком. Робота мускулатури також підвищує свою ефективність – це відбувається завдяки насиченості кислотам. З тієї ж самої причини, після інтенсивних фізичних навантажень відновлення відбувається набагато швидше.
 • Діабет. Проблеми з підтриманням оптимального для хворих на діабет рівня глюкози відомі і змушують постійно переживати. Однак, вживання маточного молочка на постійній основі здатне стабілізувати цей рівень, завдяки наявності вуглеводів і вітамінів в складі.
 • Проблеми з серцево-судинною і кровоносною системою. Тут за допомогою маточного молочка можна стабілізувати артеріальний тиск і утримувати його на адекватному рівні, очистити кров від холестерину і відкладень жиру на стінках капілярів. Крім того, підвищується тонус м’язів серця і запобігається дистрофія.
 • Стабілізація роботи ендокринної системи. Особливо це стосується статевих залоз: маточне молочко відновлює гормональний фон, що тягне за собою підвищення фертильності обох партнерів, потенцію і статевий потяг. Нестабільність емоційного фону під час клімактеричних змін також купірується маточним молочком. Гормональний склад маточного молочка стимулює мікроциркуляцію крові в органах тазу, що підвищує активність їх належного функціонування.
 • Стимуляція процесу клітинного обміну. Особливо це актуально для тих, хто проходить період реабілітації після травм, операцій, ран і т.д. Постійне оновлення клітин і їх активне зростання прискорює процес загоєння. Маточне молочко містить пантотенову кислоту, яка і відповідає за активний клітинний обмін.
 • Косметологічні проблеми. Маточне молочко, яке вживається на постійній основі, оздоровлює шкіру, нігті і волосся людини, робить їх зовнішній вигляд прекрасним. Тому препарати з маточним молочком високо цінуються як постійна добавка до раціону тих, хто має проблеми зі станом шкіри або волосся.
 • Робота пам’яті і мозку. Маточне молочко показано для вживання і школярам, ​​і людям, робота яких пов’язана з постійною розумовою напруженістю, і людям старшого віку, які в силу своїх років відчувають проблеми із запам’ятовуванням, і активним мисленням. Маточне молочко також служить відмінною профілактикою хвороби Альцгеймера. Сприятливий вплив на людський мозок відбувається тому, що маточне молочко містить речовини-нейромедіатори, які активізують процеси взаємодії між нейронами. Також тому людина, яка приймає маточне молочко, рідше відчуває втому, апатію, безсоння, стрес.
 • Стимуляція імунітету. Маточне молочко підвищує опірність організму до різного роду захворювань, оскільки містить амінокислоти і вітаміни, які стимулюють роботу імунної системи, роблячи її більш стійкою до збудників, вірусів, інфекцій, внутрішніх порушень в організмі людини.

 

Статті

 1. Настоянка воскової молі застосування

  Настоянка воскової молі – інструкція застосування і…

 2. Застосування маточного молочка

  Спосіб застосування маточного молочка.

 3. Властивості меду

  Якщо уважно прислухатися до порад довгожителів, можна…

Корзина
Немає товарів у кошику.
Продовжити покупки