Маточне молочко – це особливий продукт, що виробляється залозами бджіл годувальниць. Формально, це засіб для харчування цих комах, яке допомагає личинкам стрімко розвиватися, а звичайним бджолам – бути продуктивними і сильними.

matichnoe-molochko_medok

Личинка при годуванні цим диво продуктом збільшується в три тисячі разів за тиждень. Корисні властивості маточного молочка відомі з найдавніших часів, а ось його рідкість і цінність – дійсно вражають. Вся справа в тому, що цей продукт можна збирати тільки порціями, які складають менше грама, та й робити це можна тільки протягом тижня в році. Звідси і друга назва маточного молочка – королівське желе – адже дозволити собі цей засіб могли тільки найбагатші люди всією родиною, які вживали його з великим задоволенням. Вони завжди відрізнялися міцним здоров’ям і високою тривалістю життя.

Коли відкрили корисні властивості маточного молочка?

Першими на унікальні властивості цього продукту звернули увагу стародавні греки. Старовинні трактати, написані вченими того часу, підтверджують: цінність маточного молочка не бралася під сумнів. Найвідоміший древній грек-шанувальник бджільництва і його продуктів – це, звичайно, Аристотель. Вчений чоловік і філософ присвятив своє життя спостереженню і вивченню природи, а оскільки він сам був досвідченим бджолярем, то і праці його були присвячені бджолам, зокрема. Аристотель писав про високу ефективність продуктів бджільництва для людини: цілющі і косметологічні властивості цих продуктів були високо оцінені вже в той час.

Розвиток науки, зокрема, хімії, дозволив описати корисні властивості маточного молочка в усій повноті. Бджолине маточне молочко тепер – відкрита книга для людства, і нам залишається тільки дивуватися концентрованій ефективності цього продукту і розумно застосовувати його на благо собі.

Що входить до складу маточного молочка?

Звичайно, більшу частину маточного молочка займає вода – трохи більше половини. Однак, ще 15% – це білок, який за своїми характеристиками найбільш схожий з альбуміном – білком з сироватки крові. Крім того, до складу маточного молочка входять жири і вуглеводи, нуклеїнові і органічні кислоти, вітаміни, залізо, гормони, ферменти і багато іншого.

Якщо спробувати порівняти склад маточного молочка з більш зрозумілими, повсякденними продуктами, то можна сказати, що воно найбільш схоже на білок курячого м’яса, яйця або коров’ячого молока, однак, концентрація корисних речовин неймовірно висока саме в «королівському желе». Крім того, насичений кислотами склад не має подібних на всій землі – а амінокислоти покращують практично всі процеси в нашому тілі.

Вітамінний комплекс, що міститься в маточному молоці – це переважно вітаміни групи В, які відповідають за гормональний фон, роботу мозку і пам’яті і здоровий стан шкіри, нігтів і волосся людини. Однак є й такі Вітаміни-А, Д, С, Н, Е, РР, пантотенова кислота.

Як застосовується маточне молочко?

Існує багато сфер косметології і медицини, в яких застосовується маточне молочко. Купити можна або продукт в його природного консистенції «нативне», або ж висушений порошок. Варто пам’ятати, що обезводнене, або без правильного зберігання маточне молочко втрачає левову частку своєї корисної дії і свою ефективність. Так само натуральний продукт – нативне бджолине маточне молочко вимагає певних умов зберігання тільки при мінусовій температурі і в термо упаковці.

Отже, серед широкого спектру проблем, що вирішуються за допомогою вживання маточного молочка, варто виділити його застосування і цілющі властивості в наступних випадках:

 • Антисептик і противірусний препарат. Оскільки склад маточного молочка має бактеріостатичну, проти інфекційну і противірусну дію, його використовують для боротьби з різного роду запаленнями, збудниками захворювань. Так, серед об’єктів, що руйнуються маточним молочком, вірусів і бактерій – коки, палички Коха, збудники сибірської виразки, сальмонели та інші.
 • Проблеми шлунково-кишкового тракту. Крім загальної сприятливого дії, яке здійснює маточне молочко, купити його варто і тим, хто має проблеми з апетитом. Порушення харчування часто призводять до проблем в роботі органів шлунково-кишкового тракту, однак і тут маточне молочко має позитивний ефект впливу. Крім того, варто відзначити, що кислоти, що входять до складу продукту, прискорюють метаболізм і оновлюють клітини печінки.
 • Стимуляція обмінних процесів в тканинах і м’язах. Це дозволяє збільшувати витривалість на тренуваннях для спортсменів. Тому маточне молочко вважається природним анаболіком. Робота мускулатури також підвищує свою ефективність – це відбувається завдяки насиченості кислотам. З тієї ж самої причини, після інтенсивних фізичних навантажень відновлення відбувається набагато швидше.
 • Діабет. Проблеми з підтриманням оптимального для хворих на діабет рівня глюкози відомі і змушують постійно переживати. Однак, вживання маточного молочка на постійній основі здатне стабілізувати цей рівень, завдяки наявності вуглеводів і вітамінів в складі.
 • Проблеми з серцево-судинною і кровоносною системою. Тут за допомогою маточного молочка можна стабілізувати артеріальний тиск і утримувати його на адекватному рівні, очистити кров від холестерину і відкладень жиру на стінках капілярів. Крім того, підвищується тонус м’язів серця і запобігається дистрофія.
 • Стабілізація роботи ендокринної системи. Особливо це стосується статевих залоз: маточне молочко відновлює гормональний фон, що тягне за собою підвищення фертильності обох партнерів, потенцію і статевий потяг. Нестабільність емоційного фону під час клімактеричних змін також купірується маточним молочком. Гормональний склад маточного молочка стимулює мікроциркуляцію крові в органах тазу, що підвищує активність їх належного функціонування.
 • Стимуляція процесу клітинного обміну. Особливо це актуально для тих, хто проходить період реабілітації після травм, операцій, ран і т.д. Постійне оновлення клітин і їх активне зростання прискорює процес загоєння. Маточне молочко містить пантотенову кислоту, яка і відповідає за активний клітинний обмін.
 • Косметологічні проблеми. Маточне молочко, яке вживається на постійній основі, оздоровлює шкіру, нігті і волосся людини, робить їх зовнішній вигляд прекрасним. Тому препарати з маточним молочком високо цінуються як постійна добавка до раціону тих, хто має проблеми зі станом шкіри або волосся.
 • Робота пам’яті і мозку. Маточне молочко показано для вживання і школярам, ​​і людям, робота яких пов’язана з постійною розумовою напруженістю, і людям старшого віку, які в силу своїх років відчувають проблеми із запам’ятовуванням, і активним мисленням. Маточне молочко також служить відмінною профілактикою хвороби Альцгеймера. Сприятливий вплив на людський мозок відбувається тому, що маточне молочко містить речовини-нейромедіатори, які активізують процеси взаємодії між нейронами. Також тому людина, яка приймає маточне молочко, рідше відчуває втому, апатію, безсоння, стрес.
 • Стимуляція імунітету. Маточне молочко підвищує опірність організму до різного роду захворювань, оскільки містить амінокислоти і вітаміни, які стимулюють роботу імунної системи, роблячи її більш стійкою до збудників, вірусів, інфекцій, внутрішніх порушень в організмі людини.

 

Статті

 1. Настоянка воскової молі застосування

  Настоянка воскової молі – інструкція застосування і…

 2. Застосування маточного молочка

  Спосіб застосування маточного молочка.

 3. Властивості меду

  Якщо уважно прислухатися до порад довгожителів, можна…

Shopping cart
There are no products in the cart!
Continue shopping