Мед – це продукт, який супроводжує нас з самого дитинства. Про його корисні властивості відомо багато, він є дуже потрібною їжею і хорошим косметичним засобом.

Але звідки люди дізналися про цей потужному продукті і коли почалася історія використання меду?

Історія меду

Корисні властивості меду, мабуть, були виявлені ще в архаїчні часи, буквально в кам’яному столітті. Вчені знайшли малюнок в місті Валенсія, який зображував сцену видобутку меду людьми, який датується саме цією епохою розвитку людства. Якщо ж розглядати перші згадки про мед, записані людиною, то тут ми повинні звернутися до історії Стародавнього Єгипту, адже старовинні папіруси цієї країни містять записи про мед, що датуються 5 тис. Років до н.е..Вони говорять про те, що мед збирали тут методом кочового бджільництва – люди на човнах опускалися по Нілу і збирали цілющий продукт, який робили бджоли на берегах річки. Та й на гербах – сімейних знаках давньоєгипетських фараонів – завжди були бджоли, починаючи з 3200 до н.е.

Сучасні вулики, які використовуються в бджільництві сьогодні, теж з’явилися не відразу. Схожі їх «побратими» з’явилися тільки в Древній Греції, перша така конструкція датується 7-8 століттям до нашої ери. Саме греки навчилися збирати мед, регулювати його надлишки, а ще – створили наукову працю на тему бджіл. Аристотель – найвідоміший давньогрецький філософ і природознавець – також присвятив більшу частину своїх праць вивченню бджіл, оскільки сам був бджолярем.

Лікувальні продукти бджільництва використовували і в Стародавньому Римі, а саме заняття вважалося дуже прибутковим. А на території Русі корисні властивості меду згадуються в літописах, починаючи з 945 року. Сьогодні мед є найважливішим продуктом на столах і в косметичках всіх людей, що ще раз підкреслює його цілющість, благотворний вплив і високу цінність.

Цілющі властивості меду

Корисні властивості меду необхідно шукати тільки в натуральному продукті, структура якого не була пошкоджена обробкою або хімічним впливом. Купувати мед варто лише у перевірених постачальників і тільки тоді, коли ви точно впевнені в його натуральності.

Отже, цілющі властивості меду використовуються дуже давно і успішно. По-перше, звичайно, відзначається дивовижна здатність цього продукту не втрачати своєї цінності після тривалого терміну зберігання. Але необхідно спочатку приділити належну увагу умовам, в яких буде перебувати цей продукт. Тільки тоді все цілющі властивості будуть збережені.

Мед поєднує в собі антибактеріальні і антигрибкові властивості, крім того, його застосовують і як антивірусний засіб. Крім того, як альтернативу інсуліну його активно використовують в гомеопатії, рекомендуючи приймати його замість цукру хворим на цукровий діабет. Ця властивість меду відома ще зі стародавніх часів і в багатьох племенах його використовували для купірування симптомів цукрового діабету.

Відомо, що мед має сильну седативну властивістю, тому чайна ложка цього продукту часто служить «солодощами перед сном» для діток різного віку. Крім того, він успішно вирішує проблему енурезу у дитини.

Рекомендують використовувати мед і як засіб для загального зміцнення імунної системи, підвищення тонусу організму, життєвої сили і настрою. Щоденне вживання невеликих доз добре стимулює тіло людини, підвищує його опірність хворобам і інфекціям.

При сильному кашлі лікарі рекомендують напій з теплої води, змішаної з медом. Адже це засіб пом’якшує болі і різь в горлі, полегшує спазми в горлі, забезпечує відхаркування мокротиння.

Для тих, хто скаржиться на підвищену кислотність в шлунку, також показано вживання меду. Цей продукт має дивовижну властивість – він  може знизити розлад в шлунково-кишковому тракті.

Через те, що в меді міститься велика кількість елементів заліза, його вживання показано тим, хто має проблеми з кровоносною системою. Зокрема, його успішно рекомендують до вживання хворим на анемію – рівень гемоглобіну внаслідок цього підвищується.

Дивно, але корисні властивості меду можна застосувати й для хворих на ожиріння. Мед має структуру, яка прямо протилежна структурі жиру, що означає – він може успішно застосовуватися для боротьби із зайвою вагою. Лікарі рекомендують в цьому випадку випивати невелику склянку води з малою порцією меду, розведеному в ній, натщесерце з ранку.

Косметичні властивості меду

Лікувальні продукти бджільництва широко використовуються в косметології. Ви і самі це, напевно, помічали – полички з доглядовою і декоративною косметикою часто рясніють зображенням меду, бджіл і сот. Це не дивно – кожен етап процесу вироблення меду виявляється корисним для косметології, і використано може бути практично все, що з ним зв’язано.

Косметичні властивості меду мають місце через дивний склад цього продукту. Мед багатий на мінерали, вітаміни, амінокислоти і антиоксиданти. Всі ці речовини мають величезний вплив на красу і здоров’я людини. Тому його широко використовують для вирішення безлічі проблем.

Солодкий мед дуже ефективний як активний зволожувач. Його застосовують через яскраво виражений гігроскопічний ефект – він здатний притягувати молекули води, що містяться в повітрі і «впроваджувати» їх в шкіру людини. Це означає, що він може зволожувати шкіру, будучи нанесеним у вигляді маски, наприклад, на ті ділянки шкірного покриву, які відрізняються сухістю і дискомфортом.

Антибактеріальні властивості меду також знаходять своє застосування в косметології. Вчені з’ясували, що мед багатий фолієвою і аскорбінової кислотою, тому його можна застосовувати для дезінфікування травм шкіри, тріщин, порізів, укусів. І для загального очищення шкіри він теж хороший – чим не могла не скористатися індустрія краси.

Крім того, мед має потужні властивості, які уберігають шкіру від старіння. Можна купити мед і створити на його основі anti-age засоби, адже цей продукт містить фосфор, магній, кальцій, каротин, які і забезпечують підтяжку і збільшення пружності шкіри. Вживання меду всередину, в якості харчової добавки, тільки посилить антивіковий ефект, тому косметологи рекомендують поєднувати варіанти його застосування.

Якщо у вас є проблемні ділянки шкіри, які вимагають регенерації – наприклад, травмовані місця, загоюються тріщини, порізи або подряпини – варто спробувати застосувати на них мед. Адже він володіє потужним регенеруючим ефектом, оскільки активно стимулює процес клітинного обміну.

Косметичні властивості меду застосовуються в промисловій косметології, але найяскравіше вони застосовуються в домашній косметиці. Саморобні маски і креми дуже ефективні, проте, варто відзначити, що зроблені вони повинні бути з дотриманням всіх санітарних і гігієнічних норм. Поєднувати такі домашні косметичні засоби потрібно зі внутрішнім застосуванням меду. Головне – пам’ятайте, що мед – це дуже потужний продукт, і вживати його потрібно в невеликих кількостях – як зовні, так і внутрішньо.

Статті

  1. Склад настоянки воскової молі

    Настоянка воскової молі – унікальна за своїм…

  2. Екстракт воскової молі при серцево-судинних захворюваннях

    Екстракт личинок воскової молі знаючі люди, давно…

  3. Настоянка воскової молі в якості противірусного препарату

    Воскова міль як і настоянка, витяжки та…

Кошик
There are no products in the cart!
Продовжити покупки